Сучасні умови електронних торгів припускають роботу з різними видами сировини та матеріалів. Зокрема, на електронних торгах можна купити природний газ. Тепер на платформі ProZorro вільно розміщуються тендери на закупівлю блакитного палива, в яких можуть брати участь державні компанії та комунальні підприємства. Про те, як купити газ на електронних торгах, та яких правил необхідно дотримуватись, щоб не порушити норми, передбачені законодавством, розглянемо у цій статті. Для тих, кого цікавить торгівля деревиною, докладна інформація надана тут https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/indexes/ .
Для чого потрібні тендери на газ
Природний газ у зрідженому вигляді в Україні – один з основних видів палива, що використовується на виробництві та в побутових умовах, для опалення об’єктів промисловості, багатоквартирних та приватних будинків, а також муніципальних установ. Також газ активно застосовується як паливо для деяких видів транспорту, за умови наявності газобалонного обладнання. Оскільки газ – такий цінний ресурс, його торги було прийнято зробити максимально відкритими та прозорими, щоб не підвищувати ризик запровадження у закупівлі корупційних схем та перешкоджати незаконним способам збагачення. Будь-яке підприємство, яке потребує постійного постачання газу, може брати участь у тендері, а компанії, що постачають газ, можуть виставити пропозицію для отримання державного замовлення.
Основна відмінність системи ProZorro – у її відкритості. Тут публікуються як приватні компанії, так і великі державні організації, причому весь процес закупівлі відбувається з «відкритою завісою», на очах у громадськості. Достатньо зареєструватися на одному з майданчиків, що співпрацюють із системою держзакупівель, і можна брати участь у тендері. Українська універсальна біржа є акредитованим ресурсом, який має все необхідне для надання повного функціоналу користувачам. Тендери дозволяють оформляти угоду у суворій відповідності до законодавства.
Як виставити тендер
Замовник, який бажає купити газ за вигідною ціною, має виставити тендер на одному із акредитованих майданчиків. Усі компанії, зареєстровані у системі держзакупівель, зможуть знайти цей тендер у пошуку по сайту та взяти у ньому участь. Перемагає той учасник, який запропонував найвигіднішу ціну.
Після перемоги, яка контролюється виключно системою, виконавець зобов’язаний підписати усі необхідні договірні документи із замовником. Як тільки договір буде підписано, він набирає чинності та починає регулювати правові відносини між учасником тендеру та його подавцем.
Перед тим як брати участь у тендері, виконавці піддаються ретельній перевірці, тому замовник може бути впевнений у відсутності корупції на цьому етапі, фінансової стабільності виконавця та відсутності заборгованостей перед державою чи приватними замовниками. У свою чергу, замовник перед публікацією тендеру також проходить перевірку, тому в процесі електронних торгів створюються максимально чесні та справедливі умови для всіх учасників.