На прийом до лікаря-гнатолога

Стоматолог-терапевт може рекомендувати консультацію вузького фахівця через наявність симптомокомплексу, який свідчить про патологію скроневого суглоба. Цією ділянкою займається саме гнатолог, що розробляє план лікування, спираючись на дані обстеження.

Що вивчає гнатологія

Розділ стоматології, що вивчає цілий комплекс структур (кісток, м’язів, зубних рядів, нервових закінчень, суглобів тощо) та їх взаємодію, має назву гнатологія. На прийомі гнатолог ортодонт обстежує ротову порожнину, ділянки обличчя, скроні, вуха і навіть у деяких випадках дивиться на викривлення хребта.

У сучасній гнатології широко застосовуються реконструктивні, реставраційні методики. Ця галузь стоматології займається здебільшого функціональними розладами. Разом із терапевтом ортодонт гнатолог формує максимально повну картину захворювання і за допомогою комплексного підходу розв’язує конкретну проблему.

Чому важливо консультуватися із фахівцем

Попри якісну роботу ортодонтів, терапевтів, протезистів та інших лікарів досягти візуальної естетики та правильного функціонування зубощелепної системи можна тільки після повного обстеження організму. Є випадки, коли складний процес протезування завершується з негативним чи суперечливим результатом, бо на старті не була врахована думка спеціаліста щодо навантаження на одиницю зубного ряду.

Відвідування гнатолога

Прийом у лікаря подібний до стандартного візиту у стоматологію. Фахівець оцінює стан ротової порожнини, збирає анамнез, аналізує причини розвитку патологічного процесу. Базові питання, що цікавлять гнатолога:

  • тривалість симптомів, час та особливості початку патологічних змін;
  • розвиток та інтенсивність больового синдрому;
  • наявність попереднього лікування (вживання ліків, народні методи, дієта).

Для кожного пацієнта прийом гнатолога проходить індивідуально залежно від клінічних проявів. За потреби рекомендують апаратне обстеження.

Ефективні методики лікування

Терапія, яку призначає гнатолог, може бути консервативною чи передбачати хірургічне втручання (в особливо важких випадках). Уникнути операції можна, якщо своєчасно звернутися по допомогу лікаря. Серед дієвих методів виділяють:

  • використання корекційних конструкцій, що впливають на ступінь оклюзії;
  • артроскопію;
  • фізіотерапевтичні процедури;
  • курс спеціального масажу;
  • лікування міорелаксантами.
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.